Черно море сложи край на победната серия на Локомотив Пд от 3 поредни успеха, два от които срещу Лудогорец и Ботев. Моряците биха черно-белите с 2:0 на Лаута, водени от бившия наставник на пловдивския тим Илиян Илиев. В редиците на гостите игра и друг бивш локомотивец – Дани Кики. Домакините започнаха добре, удариха две греди до 20-та минута, но допуснаха грешки при статични положения, които се оказаха фатални. Черно море нанесе удара си в средата на първото полувреме, когато отбеляза и двете попадения в рамките на 5 минути. Нападателят на Локо Анте Аралица, който пропусна двубоя с Ботев поради контузия, не бе сред титулярите, появи се в игра по-късно, но не можа да помогне на своите.

В 15-та минута Умарбаев центрира в наказателното поле, Илиев свали добре с глава към Михалевич, който стреля с десния крак, но ударът му срещна гредата. 5 минути по-късно Буна повтори упражнението и нацели горната греда след хубав удар с десния крак от границата на пеналта.

Противно на логиката Черно море поведе в 24-та минута. Домакините изчистиха една топка след изпълнение на пряк свободен удар и Патрик Андраде с коварен далечен шут откри резултата. В 29-та след центриране отляво топката премина през куп от играчи и Радослав Василев я засече в мрежата – 2:0 за Черно море. Към края на полувремето Хасани изчисти пред голлинията шут на Карагарен  и така предотврати попадение за домакините.

След почивката за отбора на Бруно Акрапович стана изключително трудно. Черно-белите се опитваха на дребно да преодоляват сгъстената отбрана, но не им се удаваше, а към края можеха а получат и трети гол. В 86-та минута Банович от Локо получи втори жълт картон и бе изгонен.

Локомотив (Пловдив) - Черно море 0:2

0:1 Андраде 24

0:2 Василев 29

Локомотив: 71. Луков, 50. Томашевич, 15. Везалов, 6. Езе, 7. Петрович, 10. Умарбаев (61. Елитон 52'), 34. Банович, 91. Буна, 9. Карагерен (к) (13. Райков 77'), 14. Илиев (77. Аралица 57'), 12. Михалевич

Черно море: 88. Макенджиев (к), 33. Енчев, 70. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 38. Фунду, 16. Витанов (18. Зехиров 81'), 7. Андраде (71. Панайотов 40'), 9. Фенуш, 99. Кики (21. Илиев 72'), 10. Василев

Жълти картони: Езе, Банович, Eлитон (Локомотив); Кононго (Черно море)

Червен картон: Банович 86' (Локомотив)

Главен съдия: Никола Попов, София