Локомотив Пд развенча Левски на Лаута нанесе първата му загуба от началото на сезона. Черно-белите победиха с 1:0 и отново показаха, че могат да бъдат много костелив орех с организирината си игра и здравата си защита. Единственият гол в мача бе дело на хърватския нападател Анте Аралица още в 14-та минута. Тогава Умарбаев центрира отдясно, Аралица се извиси и с глава порази мрежата на гостите, които бяха подкрепяни от над 500 свои фенове.

След попадението двата тима се вкопчиха в здрава битка, която иначе не предложи кой знае какви футболни достойнства. Сините нападаха и търсеха изравняването, но срещнаха голям отпор от защитата на черно-белите, които опитваха всякакви възможности за контраатаки.

След почивката натискът на Левски се засили още повече, но отбраната и вратарят Луков отново си свършиха работата. Разбира се "принос" имат и нападателите в синьо, които пропиляха доста възможности и няколко пъти проявиха учудващо неумение пред гола.

ЛОКОМОТИВ ПД - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Аралица (14)

ЛОКО: Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсент Карагерен, Анте Аралица

ЛЕВСКИ: Мартин Полачек, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов, Антони Белмонт, Кали Тиам, Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Габриел Обертан, Сержиу Буш

Стадион: "Локомотив", Пловдив

Съдия: Станислав Тодоров