Звездата на Ливърпул от миналото десетилетие Джон Арне Рийзе е претърпял катастрофа и е бил откаран в болница, заедно с дъщеря си, която също е била в колата, съобщава Дейли Мейл. Инцидентът е станал вчера, на връщане към родния град на Рийзе Алесунд. Бившият норвежки национал загубил контрол над автомобила си по неизвестна причина, завил рязко наляво и се удари в мантинелата. Двамата с 19-годишната му дъщеря Ариана са били в съзнание, докато линейка ги откарала в болница. И двамата са в добро състояние и тази сутрин са изписани.

Рийзе има 110 мача за националния отбор на Норвегия и бе част от Ливърпул в периода от 2001 до 2008 година. Той игра в паметния финал на Шампионската лига в Истанбул през 2005 година и дори асистира за първия гол на червените, вдъхновил историческия обрат срещу Милан. Тогава росонерите водеха с 3:0 на почивката, но мърсисайдци изравниха 3:3, след което триумфираха при дузпите.