Челси и Ливърпул направиха зрелищно равенство 2:2 в дербито на кръга във Висшата лига. Четирите гола паднаха през първата част.

Ливърпул стартира ударно и откри в 9-та минута, когато Садьо Мане се възползва от грешка на Чалоба, преодоля Менди и на опразнената врата откри резултата.

В 26-та минута Салах технично копна топката над Менди и покачи на 2:0.

Челси обаче не се отказа и изравни в края на полувремето.

Първо в 42-та минута Ковачич отбеляза страхотен гол след изпълнение на корнер, топката беше изчистена право към Ковачич, който с уникален удар извън пеналта намали резултата.

В последните секунди на първата част Канте изведе Пулишич сам срещу Келъхър и той не сгреши - 2:2.

През второто полувреме също имаше не малко шансове и пред двата отбора, но до нов гол не се стигна.

Равенството зарадва лидера Манчестър Сити, който води с 10 точки. Сити е лидер с 53 точки, а Челси втори с 43. Ливърпул е на третото място с 42 точки и мач по-малко.