В мач, игран на базата в Коматево, “черно-белите” надиграха категорично домакините от Енко. Срещата започна с натиск от страна на Локомотив и положенията започнаха да “валят” едно след друго. Вени Дона Сърбинска откри резултата, а Мирослава Пейкова, Велина Кошулева и Кристияна Димитрова добавиха по още един гол, за да завърши първата част при резултат 0:4.

Второто полувреме започна в същото темпо, като Локомотив отново доминираше. Превъзходството беше материализирано с още четири попадения, като имената сред голмайсторите записаха Кристин Кръстева, Вероника Гоцева, Мария Стойчева и Инна Димова.

Футболистките на ЖФК Локомотив зарадваха с победата своя треньор Ангел Славов, който беше рожденик. Рожден ден отпразнува и една от голмайсторките на турнира Мария Стойчева.

С успеха Локомотив е втори с 39 точки на три точки от лидера НСА, който води с 42 точки.

В следващия кръг Локомотив ще играе ново пловдивско дерби с другия пловдивски тим - Пълдин.