Женският национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Израел в домакинството си от световните квалификации. Селимходжич и Авитал реализираха попаденията за гостенките. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив, където домакинстват българките.

В 19-та минута Мариан Авад стреля опасно, но над вратата.

В 29-та минута Ноа Селимходжич откри резултата за Израел. След грешката на вратарката Шаханска Селимходжич се възползва от грешния пас на българския вратар и я прехвърли - 0:1.

Последва и удар на Авад, който премина покрай вратата.

В 32-та минута Шира Елинав изведе Еден Авитал, тя преодоля вратарката Шаханска и реализира за 0:2.

В 45-та минута Симона Петкова пробва да изненада Беилин, но топката премина покрай вратата.

В 76-та минута Лора Петрова стреля от дистанция, но Беилин спаси.

В 81-та минута Яница Иванова стреля от фаул, но покрай вратата.

В последните секунди Лора Петрова стреля от дистанция, но покрай вратата.

България е на последното място в групата без спечелена точка и с един отбелязан гол. Израел е на петото място с 6 точки. Лидер в групата е Германия с 21 точки, а на второто място е Сърбия с 18 точки.

До края на квалификациите България ще играе срещу Израел като гост на 1 септември и приема Германия на 7 септември в Пловдив.

България: Роксана Шаханска (Милена Караколева мин.), Николета Бойчева, Яница Иванова, Нора Димитрова, Симона Петкова (Габриела Найденова 60 мин.), Лора Петрова (Полина Ръсина 60 мин.), Димитра Иванова, Ева Дюпуи (Вероника Гоцева 84 мин.), Кристиана Караиванова, Йоана Станкова, Ивана Найденова (Инна Димова 84 мин.)

Израел: Амит Беилин (Милена Караколева 83 мин.), Опал Софер, Керен Гоор, Шай Пърл (Шани Давид 77 мин.), Мариан Авад (Талия Сомер 46 мин.), Еден Авитал (Хънтър Мор 56 мин.), Ноа Селимходжич, Ирена Кузнецов, Шира Елинав (Корал Хазан 56 мин.), Мейтал Шараби (Шахар Накав 69 мин.), Шарон Бек