Вчерашният шок от Швейцария за националите и трите гола за шест минути са антирекорд за националите в официална среща, показа справка на футболния историк Теодор Борисов.

За първи път националите допускат три гола за шест минути в домакински мач и за първи път в официален мач.

През 1992г. е антирекорда от четири минути, за които Турция вкарват три попадения на България, но в контролна среща, която завършва 3:2 в южната ни съседка. Тогава попаденията падат в 68, 71 и 72-та минути.

Също срещу Турция в контрола е третият подобен резултат. Турция побеждава националите с 4:0 през 2015-а година в последната среща до момента между двата отбора. Тогава головете падат в рамките на 7 минути.

Следващият подобен случай за най-бързи попадения има и на Мондиала през 1962 в Чили, където "лъвовете" губят с 1:6 от Унгария, а головете падат в рамките на 8 минути.