Шампионът на Италия Ювентус спечели Суперкупата на Италия след успех с 2:0 във финала срещу носителя на Купата Наполи. Финалът се игра в Реджо Емилия. В двубоя звездата на тима Кристиано Роналдо стана най-резултатният играч в историята на футбола.

След нулево първо полувреме всичко най-интересно се случи през втората част. Кристиано Роналдо откри в 64-та минута, португалецът беше най-съобразителен след изпълнение на корнер и отблизо отбеляза. Голът беше 760 в кариерата на Роналдо, който се превърна в най-резултатният играч в историята на футбола, задминавайки Йозеф Бицан. 84 от тези попадения са с екипа на Ювентус.

В 79-та минута Наполи получи дузпа, след като Макени фаулира Мертенс и след консултация с ВАР съдията отсъди дузпа, която беше пропусната от Лоренцо Инсиние, който прати топката в аут.

В последните секунди на двубоя Алваро Морато вкара за крайното 2:0.

Ювентус е лидер по спечелени трофеи за Суперкупата с общо девет трофея.