Юношеският национален отбор до 19 години записа второ поражение в евроквалификациите. Тимът на Ангел Стойков отстъпи с 0:1 на Черна гора в днешния си двубой на стадион Албена 1.

Българите започнаха срещата офанзивно, но въпреки няколкото си опасни атаки, не достигнаха до попадение и първото полувреме завърши при нулево равенство. През втората част от мача Черна гора пое инициативата и в 62-рата минута откри резултата от статично положение. Четвърт час преди края на срещата България остана с човек повече, след като футболист на Черна гора получи червен картон за грубо нарушение. Численото предимство мотивира допълнително българите, които до последния съдийски сигнал атакуваха противниковата врата, но усилията им да променят резултата останаха без успех.

Срещата между другите 2 отбора в група 6 - Република Ирландия и Босна и Херцеговина завърши при резултат 1:1.

Последните двубои от квалификациите ще се изиграят във вторник, 16 ноември, отново от 14:30 ч. като България ще приеме Република Ирландия на стадион "Албена 1", а Черна гора ще бъде домакин на Босна и Херцеговина на стадион "Дружба" в Добрич. Мачът на България отново ще бъде излъчван пряко по телевизия b1b.box и на www.b1b.tv.

Съставът на България: 1. Иван Андонов (К), 17. Мартин Стойчев, 15. Мартин Георгиев, 3. Мартин Христов,2. Велислав Боев, 18. Стоян Стоичков, 5. Панайот Пасков, 14. Валентин Николов (63' 11. Мирослав Маринов), 10. Никола Илиев (62' 21. Пламен Цончев), 7. Мартин Сораков, 16. Стелиян Добрев (67' 9. Йоан Борносузов);