С гол в 90-ата минута на Фелаини Манчестър Юн победи с 1:0 швейцарския Йънг Бойс  в мач от група H и се добра до елиминациите на Шампионската лига. Ювентус направи каквото можа, за да класира английския тим, който бе на прага на издънката. Италианският гранд победи гостуващия Валенсия с 1:0 и по този начин изхвърли испанския тим от борбата за второто място. С измъчената си победа Манчестър Юн си осигури класиране напред. Ювентус има 12 точки, Юнайтед – 10, Валенсия с 5 и Йънг Бойс с 1 са извън борда преди последния кръг в групите.

Реал Мадрид отнесе Рома с 2:0 в Рим и грабна първото място в група G на Шампионската лига. Двата отбора излязоха на терена вече класирали се за следващата фаза след победата на Виктория Пилзен като гост на ЦСКА Москва малко по-рано. Интригата бе само за първото място, тъй като и Реал и Рома имаха по 9 точки.

Преди почивката домакините заформиха няколко невероятни мелета пред вратата на гостите, но не можаха да вкарат. Връх на всичко бе пропускът на Чингиз Юндер в самия край на първата част, когато на празна врата от 2-3 метра направи по-трудното и прати топката над гредата.

След почивката Реал пое контрола на мача и заигра в типичния си подвижен и бърз стил. Гарет Бейл в 47-ата минута наказа груба грешка на Федерико Фасио, който се опита да върне с глава топката към Олсен, но я подари на уелсеца. Бейл изигра перфектно ситуацията и изведе “лос бланкос” напред. Секунди по-късно Бейл можеше да направи резултата 0:2. Той се отскубна напред и се озова очи в очи с Олсен, но не успя да го преодолее.

В 59-ата минута Лукас Васкес направи резултата 0:2. Бейл центрира отдясно към Карим Бензема, който с глава отлично свали топката за Васкес и той технично от съвсем близко разстояние я отклони във вратата. Междувременно Рома се опита да щурмува вратата на гостите, но те заиграха с убийствени контри и стана страшно, а Марсело и Бензема пропуснаха чисти позиции. Постепенно двубоят се поуспокои и резултатът се запази.