Манчестър Сити остави жива интригата за титлата в Англия. "Гражданите" победиха с 2:0 Манчестър Юн в дербито на Олд Трафорд и отново излязоха с точка аванс пред Ливърпул. Отборът на Гуардиола бе по-класният тим и закономерно грабна победата. Загубата на Юнайтед го остави на 3 точки от 4-тото място и участието в Шампионската лига.

Второто полувреме бе по-интересно, като тогава паднаха и двата гола. В 54-тата минута Бернардо Силва проби отдясно и стреля ниско до близката греда. Де Хеа не се намеси добре и топката влезе във вратата му. Много скоро след това шампионите можеха да удвоят аванса си, но удар на Агуеро срещна дясната греда.

В 66-ата минута Манчестър Сити организира блестяща контраатака. Стърлинг тръгна на скорост, след което пусна към Сане, който имаше пространство, напредна и стреля силно в близкия ъгъл. Де Хеа опита да се намеси, но отново не го направи добре - 0:2.