Манчестър Юн заърши наравно 1:1 с Челси на Олд Трафорд и си остана на 6-тото място в класирането. При победа червените дяволи щяха да изместят Арсенал от петата позиция, след като топчиите допуснаха трета поредна загуба и паднаха като гости на Лестър с 3:0. В Театъра на мечтите Хуан Мата откри резултата в 11-ата минута, а малко преди почивката Маркос Алонсо изравни след грешка на Де Хеа, който продължава с неуверените си изяви.

Борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига, ще бъде до последния кръг. Юнайтед е шести, но има най-лесната програма до края и не е загубил шансове за 4-тото място. Тотнъм има аванс на третата позиция със 70 точки, Челси е 4-ти с 68 и ако успее да спечели следващите си два двубоя, може да си осигури най-малко четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Арсенал е пети с 66 точки, Юнайтед има 65.