Челси и Палмейрас е финалът в Световното клубно първенство в Абу Даби. Без изненади преминаха полуфиналите в турнира.

Носителят на Копа Либертадорес бразилският Палмейрас победи с 2:0 носителя на Африканската Шампионска лига Ал Ахли от Египет с 2:0. Головете вкараха Вейга в 39-та минута и Дуду в 49-та минута.

Носителят на Шампионската лига английският Челси стигна до втория си финал в турнира, след като победи с 1:0 носителя на Азиатската Шампионска лига Ал Хилал от Саудитска Арабия. Единственото попадение реализира Ромелу Лукаку в 32-та минута.

Така във финала в неделя Челси ще срещне Палмейрас, а преди това е мачът за трето място между Ах Ахли и Ал Хилал.

Челси за втори път ще играе финал след 2012, но тогава тимът загуби от друг бразилски отбор - Коринтианс с 0:1 и ако успее да спечелят в неделя "сините" от Лондон ще прибавят още един трофей в колекцията си.