Ексцесии, подобни на онези в Буенос Айрес на финала за Копа Либертадорес белязаха мача от Шампионската лига между АЕК Атина и Аякс. Бензинова бомба бе взривена непосредствено до агитката на холандския гранд на стадиона в гръцката столица. При това – от човек, който необезпокояван от никого се приближи до феновете на гостите. Това постави под сериозен въпрос провеждането на мача, но в крайна сметка бе взето решение първият съдийски сигнал да бъде даден. Преди мача пък хулигани блокираха трафика в центъра и предизвикаха ексцесии, хвърляйки бомби по съперникови фенове и служители на реда. Съобщава се и за ранени холандци.

В самия мач Аякс бе с класа над съперника си и победи с 2:0 с две попадения на Душан Тадич в рамките на 4 минути след почивката. Най-напред той удари греда в 64-ата минута. Скоро след това Марко Ливая игра с ръка в наказателното поле на АЕК и това доведе до дузпа за холандците и червен картон за Ливая. Тадич направи 1:0 с точен шут в центъра на вратата. В 72-ата минута сръбският национал покачи на 2:0, завършвайки отблизо многоходова атака на гостуващия състав. Аякс си беше осигурил класирането за следващата фаза, докато домакините имаха само теоретични шансове за третото място и Лига Европа. На пръв поглед мачът нямаше особена интрига, но се превърна в един от най-скандалните в Шампионската лига, а АЕК го грози сериозно наказание от УЕФА.