Лайпциг изненадващо не успя да победи Фрайбург у дома в първия ден от подновяването на Бундеслигата. Двата отбора направиха 1:1 в сблъсъка си от 26-ия кръг. Домакините, които са хитът на Шампионската лига през сезона, доминираха почти през целия мач и създадоха доста чисти положения, особено след почивката, но Кампъл, Луукман, Вернер и Шик пропуснаха. Гостите откриха след корнер в 34-тата минута, когато Гулде се разписа не без доща шанс. Юсуф Поулсен все пак успя да изравни в 77-ата минута. В добавеното време гол на Кох от гостите бе отменен след намесата на ВАР, което спаси домакините от несправедлива загуба.

Лайпциг вече изостава на три точки от Борусия (Дортмунд), който разби Шалке 04 в Рурското дерби с 4:0. Байерн (Мюнхен) пък е на четири точки пред "биковете", но и с мач по-малко.