Манчестър Юнайтед направи пълен обрат и стигна до ценна победа с 2:1 срещу Челси на “Олд Трафорд” в поредния кръг на английската Премиър Лийг. Така мениджърът на червените дяволи Жозе Мо,риньо грабна победа срещу бившия си отбор. Лондончани поведоха с попадение на Вилиан в 32-ата минута, но Лукаку изравни малко по-късно. Белгиецът асистира на влезлия като резерва Джеси Лингард в 75-ата минута, а той реализира победното попадение.

След този успех “червените дяволи” се върнаха на второто място в класирането, като имат преднина от две точки пред третия Ливърпул. Челси обаче се озова на пета позиция и битката за местата в четворката ще е ожесточена до края.

Тотнъм постигна трудна, но заслужена победа с 1:0 като гост на Кристъл Палас в лондонското дерби. Гол на Хари Кейн две минути преди края донесе трите точки на "шпорите", които излязоха на четвърто място във временното класиране, измествайки от него Челси. За Кейн това бе попадение номер 150 в клубната му кариерата.