ЦСКА-София изигра силен мач и изпусна победата при гостуването си на румънския Клуж в петия си мач от групите на Лига Европа и завърши 0:0. Тимът загуби шансове за класиране още в миналия кръг на груповата фаза. За момента "армейците" още нямат гол в груповата фаза на турнира този сезон.

В 12-та минута Дебелюх стреля, но Бусато успя да отрази.

В 68-та минута ЦСКА изпусна най-чистото положения в двубоя. След хубава атака Али Соу се озова на стрелкова позиция, но Андрей Бурка се хвърли на шпагат и отклони кълбото в корнер.

В 72-та минута удар с глава на Соу стреля с глава, но неточно.

В 86-та минута ЧФР Клуж остана с 10 човека, след като Кипчиу беше изгонен за втори жълт картон.

В добавеното време хубав удар на Тиаго беше отразен от вратаря на Клуж.

Следващата седмица ЦСКА-София приема Рома в последна среща от групите на Лига Европа.

Така ЦСКА спечели втора точка при гостуване, след като направи 0:0 и с Рома в Рим. Тимът обаче няма никакви шансове за класиране към елиминациите и остава на последното място в групата. Клуж е трети с 5 точки, Йънг Бойс е на второто място със 7 и двата тима ще определят другия отбор, който ще продължи към елиминациите. Рома спечели групата, след като победи с 3:1 Йънг Бойс и събра 13 точки.