България загуби гостуването си на Англия с 0:4 на стадион Уембли в Лондон в европейската квалификация между двата отбора. Три щедри подаръка за първите три гола на домакините провалиха отбора на Красимир Балъков. Първият бе на вратаря Пламен Илиев, вторият - на рефера, който даде спорна дузпа за англичаните, третият - на защитника Бодуров. Иначе ясно се видя, че Англия е далеч по-класният отбор, а нашите значително отстъпваха по всички параграфи.

През първата част домакините доминираха тотално, а нашите предимно се бранеха дълбоко в половината си, но в началото го правеха организирано. В първите минути Вандерсон подаде на Марселиньо, който стреля право във вратаря. В 24-тата минута англичаните се възползваха от първия подарък на вратаря Пламен Илиев. Той подаде лошо към Божиков, Стърлинг отне, преодоля защитника и върна към Хари Кейн, който бе безпощаден. Нашите можеха да изравнят в 31-ата минута. Галин Иванов пропусна да вкара с глава след центриране на Страхил Попов отдясно. Играчът на Славия не успя да нанесе силен изстрел и Пикфорд без проблем спаси.

След почивката нашите започнаха по-смело и Вандерсон можеше да изравни, но ъгълът, от който стреля бе твърде малък и вратарят изби. В ответната атака обаче защитата изпусна Маркъс Рашфорд, който нахлу отляво и финтира Бодуров. Защитникът направи шпагат и нападателят на Манчестър Юн се строполи на земята. Реферът посочи бялата точка, но дузпата бе доста спорна. Хари Кейн реализира хладнокръвно и вкара второто си попадение в мача в 49-тата минута. Само 6 минути по-късно англичаните вече водеха с 3:0 след поредния подарък. При опит за изнесе топката Бодуров я подаде право на Рашфорд, който изведе Кейн отляво. Нападателят на Тотнъм центрира и връхлитащият Стърлинг засече отблизо.

В 72-ата минута Англия вкара четвърти гол, а Кейн оформи своя хеттрик. Хари Кейн навърза защитата на България и млезлият защитник на Ботев Кристиан Димитров го спъна отзад - този път категорична дузпа. Потърпевшият отново бе безпощаден от бялата точка. 3 минути по-късно нашите можеха да стигнатх до почетен гол. Ивелин Попов от пряк свободен удар от около 18 метра затрудни максимално Пикфорд, но той изби в корнер. 3 минути преди края Рашфорд разигра отлично двойно подаване с Баркли, излезе сам срещу Пламен Илиев, който парира удара му. Със същия резултат Англия ни победи и през 2010 година, когато хеттрик ни вкара Джърмейн Дефо.

АНГЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 4:0