Отборът на Тотнъм най-после показа на какво е способен и размаза  Саутхемптън с 5:2 като гост в двубой от втория кръг на английската Висша лига.  Тимът на Жозе Моуриньо не бе убедителен в първите си два мача, а с голяма доза късмет отстрани Локо Пловдив в Лига Европа, но през второто полувреме изнесе истински спектакъл. В историята влязоха Хюн Мин Сон и Хари Кейн, които вкараха 5 гола и 4 асистенции. Хари Кейн стана първият англичанин в историята на Висшата лига с 4 асистенции и едва третия, който подава на един и същ футболист за четири гола.

В 32-ата минута Дани Ингс изведе домакините напред, но в края на първата част Хюн-Мин Сон възстанови равенството. В началото на втората част започна голеадата. Последваха нови три попадения на Сон, а за финал се разписа и Кейн. В последните минути обаче Дани Ингс бе точен от дузпа и оформи крайния резултат на "Сейнт Мерис Стейдиъм".