Лудогорец загуби с 1:3 от Тотнъм третия си мач в груповата фаза на Лига Европа. Така българския шампион записа трета поредна загуба в групите.

В 13-та минута Лукас Моура центрира от корнер, а Хари Кейн засече с глава и откри резултата. Това беше гол номер 200 в мач номер 300 за звездата на Тотнъм. В 32-та минута в историческия си мач Кейн даде и асистенция като пусна пас към Лукас Моура, който отблизо без проблем удвои преднината на домакините. Любопитно е, че и асистенцията на Кейн беше юбилейна - общо 40-та.

Лудогорец се върна в мача в 50-та минута, когато се получи рикошет и топката дойде право на волето на Клаудиу Кешерю, който не сгреши за 1:2. В 62-та минута след многоходова атака на Тотнъм Сон пусна към Ло Селсо и той оформи крайното 3:1.

Така Лудогорец няма почти никакви шансове за класиране към елиминациите в турнира, след като има три загуби от три мача в групата си.