Английският Тотнъм грабна класическа победа срещу гостуващия на Уембли Борусия Дортмунд с 3:0 и смело гледа към четвъртфиналите в Шампионската лига. Макар и без контузените си звезди Хари Кейн и Деле Али шпорите изнесоха истинска лекция след почивката и взеха надежден аванс преди реванша в осминафиналния сблъсък между два от най-атрактивните отбори в Европа.

Преди почивката мачът бе равностоен, дори Борусия бе по-опасният тим, а вратарят на домакините Уго Лорис спаси голови удари на Пулишич, Дилейни и Загаду. В началото на второто полувреме Тотнъм поведе. Кореецът Хеунг-Мин Сон беше намерен непокрит пред вратата и с удар от въздуха откри резултата. След този гол Тотнъм пое контрола на мача и в края нанесе два решителни удара. В 83-та минута Орие центрира топката в наказателното поле  и Вертонген с удар от въздуха направи Бюрки безпомощен. Само четири минути по-късно влезлият като резерва Фернандо Йоренте окончателно отказа гостите.

В другия мач действащият клубен шампион Реал Мадрид взе своето като гост на смелия тим на Аякс в Амстердам в много зрелищен мач с доста положения. Холандският тим изигра страхотно първо полувреме, в което надигра съперника си така, както малцина са го правили в последните години. Домакините пропуснаха две-три чисти ситуации и дори вкараха гол чрез Таляфико, който беше отменен спорно след историческа първа намеса на ВАР в Шампионската лига. Реферът Скомина прецени, че Тадич се намира в засада в момента на добавката с глава на Таляфико след грешката на вратаря Куртоа, който изпусна топката. Тадич не игра с топката, но според съдията пречеше на вратаря, което бе твърде спорно.

След почивката Реал включи на скорост, изнесе играта по-напред, пресираше домакините още в тяхната половина и резултатът не закъсня. В 60-ата Регилон намери Винисиус с далечен пас към лявото крило. Бразилецът нахлу мощно в пеналта и технично намери Бензема, който реализира с бомбен шут в горния десен горен ъгъл. Аякс изравни в 76-та минута, когато Лукас Васкес сгреши пред наказателното поле, последва мълниеносна триходова акция на холандците и изравнителен гол на Зиех. В 87-та минута Реал грабна победата след отлична контраатака. Карвахал получи отдясно и с перфектен пас намери връхлитащият Асенсио, който забоде топката в мрежата.