Нападателят на Атлетико Мадрид Антоан Гризман вкара невероятните 7 гола в рамките само на 4 дни! Това стана при победата на дюшекчиите с 4:0 над гостуващия Леганес в мач от междинния 26-и кръг на испанската Ла Лига. Французинът реализира и четирите попадения, а в неделя вечер заформи хеттрик във вратата на Севиля на “Рамон Санчес Писхуан”.

Погледнато в цифри Гризман наниза 7 гола за 72 часа или чисто игрово време - 180 минути, което прави бриблизително по един гол на 25 минути. Все пак той не можа да подобри постижението на Луис Суарес, който през април 2016 година наниза 8 попадения за четири дни. Момчетата на Диего Симеоне се доближиха на четири точки от Барселона преди двубоя на каталунците в Гран Канария. В неделя следобед предстои “горещата” схватка между Барса и Атлетико на “Камп Ноу”.