Спартак започна с победа годината след като се наложи с 1:4 над Хебър II в мач, игран на спортната база на пазарджиклии.

Старши- треньорът Данаил Бчков пусна титуляри и четирите нови попълнения - вратаря Димитър Георгиев, Доминик Дюлгерски, Димитър Юруков и Георги Йотовски.

Мачът се игра при много силен вятър и макар че гладиаторите бяха срещу него първото полувреме не оставиха шанс на домакините.

В 29' Димитър Юруков намери отлично Георги Лазаров, който напредна отляво, премина през двама защитници и подаде на Доминик Дюлгерски, който сам срещу вратата вкара и първото си попадение с екипа на Спартак. Само 6 минути по- късно Кирил Георгиев изведе Дюлгерски сам срещу вратаря на Хебър, нападателят го преодоля с лекота и направи резултата 0:2.

В 39' Кирил Георгиев изпълни перфектно пряк свободен удар като вкара топката неспасяемо в сглобката на вратата.

В 43' Георги Лазаров надбяга защитата на Хебър, премина и през вратаря и направи резултата още преди полувремето 0:4.

В началото на второто полувреме Данаил Бчков направи множество смени, като в игра влезна и Теодор Делиянчев, който е от Академията на Спартак и влезе в групата в последния момент, защото вратарят Владислав Димитров е болен. Спартак можеше и да увеличи преднината си, но младият нападател Давор Илиев изпусна две сериозни положения.

В 73' домакините върнаха едно попадение за крайното 1:4.

Следващата контрола на Спартак е идната събота 22.01. от 12:00ч. срещу тима на Локомотив II.

Състав: Д. Георгиев, А. Стойчев, Х. Доков, К. Милев, Г. Йотовски, К. Георгиев, Т. Тимонов, В. Стойчев, Г. Лазаров, Д. Юруков, Д. Дюлгерски (Теодор Делиянчев, Давор Илиев, Любомир Цеков, Димитър Милчев, Александър Драшков, Александър Шиков, Филип Алексиев, Стоян Марудов, Георги Тодоров)