Славия взе минимален аванс срещу Етър в битката за седмото място, което дава право на бараж за участие в Лига Европа. "Белите" спечелиха у дома с 1:0 с гол на Георги Йомов, който се разписа в добавеното време на първата част. Те пропуснаха още няколко положения и трябва да съжаляват, че не победиха с два гола разлика, но от друга страна резултатът можеше да бъде по-негативен за тях, тъй като в продължението на редовното време Румен Руменов от гостите стреля в гредата.

Реваншът на "Ивайло" е този четвъртък от 20:00 часа. Все още не е ясно дали Етър ще получи лиценз за Европа. От БФС обявиха, че такъв няма за "виолетовите", но от клуба контрираха, че към момента просто не са направили необходимата заявка за участие в евротурнирите, като това могат да го направят на по-късен етап, ако се наложи.