Аржентина едва отърва нов провал на Копа Америка. Гаучосите изиграха втори безличен мач и завършиха 1:1 с Парагвай във втория кръг от група "В". Лионел Меси и вратарят Франко Армани спасиха отбора от нова загуба. Звездата на Барселона изравни от дузпа в 57-ата минута, а малко по-късно Армани спаси дузпа, изпълнена от Дерлис Гонзалес.

Гола за "гуараните" вкара Ричард Санчес в 37-ата минута след перфектна асистенция на Мигел Алмирон. В първата среща Аржентина загуби с 0:2 от Колумбия. Меси и компания са последни в групата с 1 точка, колкото има и Катар. Двата отбора ще са съперници в последния кръг на 23 юни. Победа ще класира аржентинците в следващата фаза, но всеки друг резултат ще ги изхвърли от турнира.