Шахтьор изненада Реал в Мадрид, Байерн разгроми Атлетико

Изиграха се вторите мачове от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига

Свят 22.10.2020 00:08 1257 1

Шахтьор Донецк шокира Реал Мадрид като гост и го победи с 3:2. Тете в 29-та минута откри за украниците, Варан си отбеляза автогол в 33-та, а Соломон в 42-та направи 3:0. В 54-та Модрич върна Реал в мача, а в 59-та Винисиус намали до 2:3. В добавеното време гол на Валверде беше отменено заради засада.

Ливърпул успя да измъкне победата като гост на Аякс. Англичаните спечелиха след автогол на Талиафико в 35-та минута.

Байерн Мюнхен не остави никакви шансове на Атлетико Мадрид и победи с 4:0. Коман откри в 28-та минута, а Горецка в 41-та удвои. Толисо в 66-та направи резултата класически, а Кинсли Коман в 72-та оформи крайния резултат.

Единственият българин в Шампионската лига този сезон Божидар Краев влезе като резерва в 87-та минута за неговия Мидтиланд. Датският тим загуби като домакин на Аталанта с 0:4. Запата в 26-та откри, Гомес удвои в 36-та, а Муриел в 42-та направи резултата класически. Крайният резултат оформи Миранчук в 89-та минута.

В останалите мачове от днес РБ Залцбург - Локомотив Москва 2:2, Интер - Борусия Мьонхенгладбах 2:2, Манчестър Сити - Порто 3:1, Олимпиакос - Марсилия 1:0.