Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо пропусна дузпа, но неговият отбор успя да се класира за финала на Купата на Италия при официалното завръщане на футбола в Италия след дълкото прекъсване заради панемията от коронавирус. Юве направи 0:0 у дома срещу Милан и след 1:1 в първия мач продължава пътя си към трофея. Гостите почти през цялата среща играха с 10 души, след като Анте Ребич получи директен червен картон за груб фаул срещу Данило още в 15-ата минута.

Двубоят започна с натиск на Ювентус и в първите 5 минути Дъглас Коста и Пауло Дибала пропуснаха да открият, след като ударите им минаха встрани от вратата. В 14-ата минута Конти игра с ръка в пеналта. Реферът не видя това, но след намесата на ВАР отсъди дузпа за домакините. Роналдо стреля от бялата точка, но тресна гредата. И след почивката Ювентус бе по-активният отбор, но след няколко пропуснати ситуации, най-вече на Дибала, нулевото равенство се запази. Съперник на Ювентус на финала ще бъде Наполи или Интер. В първата среща неаполитанците биха с 1:0 като гости и са на крачка от решителния мач за трофея. Двубоят е утре от 22 часа в Неапол.