Барселона игра феърплей и изхвърли Интер от Шампионската лига. Испанският гранд игра без Лео Меси и доста от титулярите, но успя да победи нерадзурите в Милано с 2:1 в мач от група F. Интер се нуждаеше от победа, за да продължи напред, а Барселона си бе осигурила първото място в групата и дори загуба не можеше да я измести от него. В 86-та минута суперталантът на каталунците Ансу Фати влезе в историята, като стана най-младият голмайстор в Шампионската лига. Той вкара победния гол за гостите с прецизен шут от двайсетина метра, след който топката се удари в гредата и влетя в мрежата. Напред от групата продължава Борусия Дортмунд, който очаквано победи Славия Прага у дома с 2:1.

Другата голяма въпросителна бе в група H. Хитът на миналото издание в турнира Аякс, който стигна до полуфинал с невероятен футбол, се нуждаеше от равенство на своя стадион срещу Валенсия, но не успя да го постигне. В 24-та минута Родриго се отскубна от отбраната, бе изведен отлично и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. През втората част холандците атакуваха като луди, пропуснаха куп положения, но не стигнаха до заветното попадение. Така Валенсия стана първа в групата, напред продължава и Челси, който се справи у дома с Лил с 2:1. От група G напред продължават Лайпциг и Лион.

0:1 - Родриго (24)

Ливърпул издържа австрийския тест и продължава защитата на трофеяЧервените нокаутираха Залцбург за една минута, Наполи също продължава наред в Шампионската лига