Френският Рен направи тежък живота на Арсенал, побеждавайки го с 3:1 в първа осминафинална среща от Лига Европа. Така реваншът се очертава да бъде изключително тежък за топчиите, които повече от едно полувреме играха с 10 души. В началото гостите от Лондон диктуваха мача, особено след ранния гол на Алекс Иуоби още в 4-ата минута, дошъл след лоша реакция на вратаря Томаш Кубек, който реагира лошо в тази ситуация. В 41-ата Сократикс от Арсенал бе изгонен за втори жълт картон, като на повторенията се видя, че решението бе малко пресилено. След последвалия пряк свободен удар Бенжамен Буриго изравни. Той стреля в стената, но при добавката отправи истински снаряд и направи Чех безпомощен.

След почивката домакините натиснаха, решени да севъзползват максимално от численото си преимущество. Петер Чех бе подложен на истинска канонада, но стражът успяваше да се справи. В 65-ата минута обаче нямаше какво да направи, след като Начо Монреал си отбеляза автогол след центриране отдясно. 3 минути по-късно Месут Йозил пропусна златна възможност след отлична многоходова акция на артилеристите. От удобна позиция германецът стреля право в ръцете на вратаря. Две минути преди края на мача Рен реализира трето попадение. Домакините сътвориха перфектна контраатака, при която резервата Джеймс Леа Силики центрира великолепно отляво и Исмаила Сар безпощадно заби топката с глава във вратата на Чех - 3:1.