Реал Мадрид удари големия си съперник Барселона с 2:0 в спектакъл на Бернабеу и излезе с точка пред каталунците на върха на класирането на испанската Ла Лига. За разлика от безличното нулево равенство на Ноу Камп през декември, този път мачът между двата испански гранда задоволи напълно откъм динамика, качество и голови положения. Особено след почивката Реал бе по-добрият отбор, надигра тактичеки Барса, много по-добре отваряше пространства и разгръщаше атаките си и спечели напълно заслужено. Домакините напълно обезличиха звездата на Барселона Лео Меси, а през втората каталунците бяха бледа сянка на онова, което всички са свикнали да виждат от тях.

През първото полувреме Реал повече владееше топката, но пък Барса създаде по-чистите положения. В 21-та минута Меси изведе Жорди Алба отляво, той върна към точката за дузпата, откъдето Гризман необезпокояван от никого стреля над гредата. Десетина минути по-късно Меси бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му не затрудни вратаря Тибо Куртоа. Малко след това Куртоа спаси удар на Артур след самостоятелен рейд, както и нов удар на Меси.

След почивката Реал натисна и за цяло второ полувреме не остави почти никакви шансове на каталунците. В 56-та минута вратарят на гостите Тер Стеген отрази хубав диагонален шут на Иско. Малко след това Жерар Пике изби от голлинията удар на Иско с глава, а две минути по-късно Бензема стреля над гредата след центриране на Дани Карвахал. Барса имаше възможност да открие чрез новото попълнение Мартин Брайтуайт, който се появи в игра секунди преди това, но пропусна. Веднъж пък Меси бе изведен отлично от Де Йонг, но Марсело успя да го догони и да избие топката от краката му точно преди да стреля.

В 71-та минута Тони Кроос изведе отлично Винисиус отдясно, бразилецът стреля от малък ъгъл, топката се отклони в крака на Жерар Пике, заблуди вратаря Тер Стеген и се оплете в мрежата - 1:0 за Реал. Вместо да пази резултата Белия балет съумяваше да държи далеч нападателите на гостите и да атакува опасно. В добавеното време влезлият секунди преди това Мариано Диас получи една топка от тъч отдясно, проби мощно и от малък ъгъл фиксира крайното 2:0. С този свой успех Реал наруши паритета между двата тима и вече има 73 победи срещу 72 за вечния съперник. Това бе 180-ото издание на Ел Класико, като Кралския клуб прекъсна лошата серия от 7 мача без победа в него.