Реал Мадрид доказа, че е властелинът на Европа и безапелационно се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига. Белия балет грабна втора победа срещу Пари Сен Жермен - този път с 2:1 на "Парк де Пренс" в Париж и продължава напред с общ резултат 5:2. След нулево първо полувреме Кристиано Роналдо откри резултата в 51-ата минута, а червен картон на Марко Верати от ПСЖ (66) наклони още повече везните в полза на Реал. В 71-ата Единсон Кавани изравни, но след това Каземиро донесе победата с попадение в 80-ата минута. Домакините бяха без трайно контузения Неймар, като на неговия пост игра Анхел ди Мария.

В другия мач Ливърпул с лекота се класира за 1/4-финалите, след като завърши 0:0 с Порто в реванша на "Анфийлд". Всичко беше ясно още след първия мач, в който мърсисайдци разгромиха съперника си като гост с 5:0.