Реал Мадрид спечели Суперкупата на Испания, след като победи във финала Атлетик Билбао с 2:0. Двубоят се игра в Саудитска Арабия.

В 38-та минута Лука Модрич откри резултата. Родриго нахлу по крилото и подаде към Модрич, който с хубав удар не остави шансове на Симон.

В 52-та минута Реал стигна и до втори гол, след като Йерай Алварес игра с ръка в наказателното поле и Бензема вкара наказателния удар за 2:0.

В последните минути Билбао получи дузпа, а Милитао от Реал беше изгонен заради игра с ръка, но Раул Гарсия пропусна наказателния удар.

Така Реал Мадрид спечели първи трофей за сезона и първи при повторното завръщане на Карло Анчелоти начело на тима.

Със спечелването на трофея Реал се доближи на само една титла от вечния съперник Барселона. Барса е лидер с 13 спечелени Суперкупи, а Реал Мадрид е с 12.