ПСЖ сломи гостуващия Ливърпул с 2:1 и запази шансовете си за класиране на елиминациите. В същото време Наполи победи звездашите с 3:1 и продължава да е начело в желязната група С на Шампионската лига, но класирането му все още не е сигурно, а положението в групата още повече се завърза. Единственото сигурно е, че звездашите нямат шанс да продължат напред. Наполи води с 9 точки, пред ПСЖ с 8 и Ливърпул с 6. Цървена звезда е последен с 4. В последния кръг от груповата фаза Звезда приема ПСЖ, а Ливърпул посреща Наполи, като всеки един от първите три отбора може да отпадне от борбата. Червените от Мърсисайд се нуждаят от задължителна победа с 2 гола, при всякакъв друг изход приключват участието си в турнира. ПСЖ пък се нуждае от победа в Белград, за да е сигурен, че продължава напред. Възможно е и трите тима да съберат по 9 точки и да стане въртележка.

ПСЖ направи силно първо полувреме, с което на практика спечели мача. Бернат откри в 13-та минута след грешка в отбраната на червените, Неймар покачи на 2:0 след отлична акция на домакините. В самия край на първата част Милнър върна едно попадение от дузпа за спъванеп на Мане. След почивката Ливърпул натисна здраво, но не можа да вкара втори гол. В група В Тотнъм би Интер у дома с 1:0 и го измести от второто място, като събра 7 точки, колкото и италианския тим. Ако англичаните искат да се класират обаче трябва да бият Барселона като гост в последния кръг, ако приемем, че Интер ще спечели у дома срещу ПСВ Айндховен. Барса е сигурна за първото място с 13 точки.