Ювентус загуби с 1:2 гостуването си на Порто в първи осминафинален мач в Шампионската лига.

Във втората минута Бентанкур сгреши фатално, като върна към Счесни, но Тареми се възползва от връщането изпревари Счесни и отбеляза за 1:0. В началните минути на втората част Порто нанесе втори удар. Манафа подаде към Марега, който отблизо реализира за 2:0. Ювентус успя да вкара така важният гол на чужд терен в 83-та минута Рабио подаде към Киеза, който успя да реализира.

Реваншът е на 9 март в Торино.

В другия мач днес Борусия Дортмунд победи с 3:2 като гост Севиля.

В 7-та минута Сусо стреля, получи се рикошет и топката влетя в мрежата а Дортмунд. В 19-та минута Дауд успя със страхотен удар от дистанция да изравни резултата. До края на полувремето с попаденията на Холанд в 27-та и 43-та минути. Нападателят беше изведен много добре и на двата пъти и успя да докара резултата до 3:1. В 84-та минута Люк Де Йонг успя оформи крайното 3:2 за Дортмунд и остави шансове на Севиля за реванша.

Реваншът е на 9 март, но може и да не се играе в Германия, а да се проведе на неутрален терен.