Пловдивските рефери Георги Кабаков и Мартин Маргаритов получиха отлични оценки за съдийството си в мач от Шампионската лига, миналата вечер. Кабаков бе главен съдия, а Маргаритов – първи асистент-рефер на четвъртфинала от младежката Шампионска лига между отборите на Тотнъм и Порто 0:2 в Лондон, а отличните си оценки те получили лично от комисаря на УЕФА в този мач – ирландеца Джерард Пери.

Признанието за добре свършена работа дошло веднага след срещата, когато висопоставеният делегат на УЕФА повикал Кабаков, Маргаритов и другия помощник – Диан Вълков, за да им благодари за съдийството и отличните качества, които показали. Мистър Пери им потвърдил предварителната информация, че ще им бъде даден нов престижен наряд в Европа, който ще бъде през месец май, съобщава temponews.net.

Според специалисти мачът между Тотнъм и Порто в Северен Лондон е бил с много висок заряд и напрежение, а Кабаков е изгонил за втори жълт картон в 90-тата минута защитника на домакините Джордж Марш за груба игра. „Драконите“ от Португалия спечелиха мача след голове на Диого Лейте в 30-та и Сантияго Ирала в 41-та минунти. Нарядът на двамата пловдивчани в английската столица Лондон бе поредното им голямо признание в Европа след като през миналата година те получиха отлични оценки за съдийството си в други 3 мача – от груповата фаза в младежката шампионска лига между отборите на Реал Мадрид и Борусия (Дортмунд), както от Лига Европа между Аталанта и Аполон (Лимасол) и Розенборг – Вардар (Скопие).

Този сезон за двамата пловдивски рефери това бе 8-мата им международна изява – те ръководеха с успех мача в Истанбул Турция – Албания, световната квалификация U21 между националните отбори на Швеция и Румъния, както на друг мач от Лига Европа – Евъртън – Ружомберок.