България не успя да грабне първото място в група 3 на Дивизия С на Лигата на нациите, което дава допълнителна възможност за класиране на Евро 2020. Футболните ни национали се бориха и опитаха всичко, но не им стигна класа в нападение да преодолеят коравия и организиран тим на Словения на националния стадион „Васил Левски“. Двата отбора завършиха 1:1 в много динамичен и зрелищен мач. В същото време Норвегия победи Кипър с 2:0 като гост и оглави класирането след последните мачове. Викингите събраха 13 точки, България остана с 11.

Словенците започнаха по-активно, но постепенно нашите взеха превес и поеха контрола на мача. Станислав Костов на два пъти и Ивелин Попов пропуснаха добри ситуации, но такива имаха и гостите. След почивката Попов пропусна поредно положение преди да дойде 68-та минута, когато нашите откриха резултата. Божиков хвърли идеален пас на Страхил Попов, който мигновено центрира отдясно и току що влезлият Галин Иванов красиво с глава забоде топката в мрежата за дебютния си гол с националната фланелка. Момчетата на Петър Хубчев продължиха да натискат, но в предни позиции нямаше кой да нанесе решителния удар. С приближаването на края на срещата българите се хвърлиха още по-масирано напред и оголиха защитата си. Така в 78-та минута Заиц бе оставен непокрит в пеналта и стреля покрай Георги Петков за 1:1. В последните минути и двата отбора можеха да стигнат до победата, но Попов пропусна от идеална позиция, а от отсрещната страна Петков отрази удар на Безяк, който бе изведен сам.