Наполи вдигна Купата на Италия, след като разплака Ювентус след 0:0 в редовното време и драма с дузпи - 4:2, на финала в Рим. През 90-те минути Юве имаше териториално преимущество и се създаваше впечатление, че атакува повече, но всъщност небесносините надиграха съперника си и създадоха по-чистите положения в мача. В края на първото полувреме Инсиние на два пъти имаше възможност да отбележи, но веднъж защитник изби от голинията, след това Буфон се намеси блестящо. Деме пък излезе сам срещу Буфон, но също пропусна.

След почивката картината не се промени - Роналдо и компания нападаха, но Максимович можеше да вкара в самия край на мача, след като ударът му с глава бе отразен от ветерана Буфон. Продължения не се играха и се пристъпи директно към дузпите. Пауло Дибала и Данило пропуснаха първите два удара за Юве от бялата точка, а Наполи вкара всичките си дузпи, за да триумфира с трофея напълно заслужено. Победителите завоюваха 6-ата си Купа на Италия в своята история и вдигнаха трофея за пръв път от 2014 година насам.