Старши треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро бе наказан от Дисциплинарната комисия към БФС да не седи на скамейката в един мач. Причината за санкцията е, че специалистът седна демонстративно на терена в последната минута на двубоя с Лудогорец, завършил 1:1 вчера, когато четвъртият съдия Ивайло Стоянов показа само две минути продължение при общо 6 направени смени от двата тима. Младият наставник дори падна на колене пред резервния съдия, за да го моли. Така отборът на "червените" няма да бъде воден от своя треньор във визитата на Верея в Стара Загора идната неделя, когато двата състава излизат в сблъсък от 19-ия кръг на Първа лига.

Нападателят на ЦСКА Кирил Десподов и вратарят на Славия Георги Петков бяха глобени с по 2000 лева след словесните престрелки между двамата. След мача между двата тима Десподов обвини Петков, че е подвиквал от скамейката на десния бек на белите Александров, да му счупи крака. Петков категорично отрича обвиненията. Двамата не се сдобриха на изслушването, а са съотборници в националния отбор.