Монтана е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на България. Тимът от Втора лига успя да отстрани в много драматичен мач Левски Крумовград от Трета лига. Мачът в Крумовград завърши 1:1 в редовното време, а след продължения двата отбора също не излъчиха победител - 2:2 и се стигна до дузпи. При тях играчите на гостите бяха по-точни - 3:1 и си осигуриха място на четвъртфиналите срещу Лудогорец.

В 26-та минута Боримир Карамфилов откри резултата за домакините, но Мехди Уамри изравни още в ответната атака.

През второто полувреме двата отбора не си вкараха и се стигна до продължения.

В тях Монтана излезе напред в резултата с гол на Владислав Цеков в 106-та минута, но Ахмед Осман в 118-а изравни и прати мачовете да се решават след дузпи.

При дузпите Монтана успя да наделее с 3:1 за гостите точни бяха Цеков, Буров и Уамри, а пропусна Йорданов.

За домакините само Яшар вкара, а Карамфилов, Симеонов и Димитров пропуснаха.

Така Монтана стана последният четвъртфиналист за Купата. Тимът ще е домакин на Лудогорец, а мачът ще се играе между 1 и 3 март догодина.