Младежкият национален отбор по футбол победи с 3:0 Естония у дома и завърши успешно европейските квалификации. За съжаление обаче младежите останаха трети и няма да играят на европейското първенство до 21 години.

В 28-та минута Лъчезар Котев откри със страхотен гол за националите. Играчът на Арда прониза естонския страж със страхотен удар от дистанция.

В 31-та минута Илиан Илиев центрира към Томбак, който с завърши с удар от малък ъгъл на бранителя и той удвои резултата.

Класиката оформи Калоян Кръстев в 88-та минута, нападателят засече с глава центриране от корнер.

В другия мач, който ни интересуваше нямаше изненада и Полша победи с 3:1 Латвия. Така България приключи на третото място с 18 точки и отпадна, втора е Полша с 20, а групата спечели Русия с 23 точки.

България U21: Наумов, Томбак, Христов, Работов, Попов, Чандъров, Илиев, Котев, Иванов, Кръстев, Димитров