Милан отпадна в групите на Шампионската лига, след като загуби у дома от Ливърпул с 1:2. Тимът се завърна през този сезон в турнира след дълго отсъствие, но завърши последен в групата си и няма да участва в евротурнирите догодина. Ливърпул пък завърши групата с пълен актив от точки и шест победи от шест мача. Томори откри в 29-та минута, а Салах изравни в 36-та минута. Крайният резултат оформи Ориги в 55-та минута.

В другия важен мач в групата Атлетико Мадрид победи с 3:1 като гост Порто след попадения на Гризман, Корея и Де Пол. Ферейра Караско от Атлетико и Уендел от Порто бяха изгонени, а червен картон извън терена получи Марчесин. Серджо Оливейра от дузпа в последните секунди успя да вкара почетен гол за Порто, който продължава към Лига Европа.

Реал Мадрид спечели групата си, след като не срещна проблеми с Интер у дома. Тони Кроос откри в 17-та минута, Барела от Интер беше изгонен в 64-та минута, а Маркос Асенсио в 79-та минута оформи крайното 2:0.

За осминафиналите се класираха: ПСЖ, Манчестър Сити, Ливърпул, Атлетико Мадрид, Аякс, Спортинг Лисабон, Реал Мадрид и Интер.

В Лига Европа продължават: РБ Лайпциг, Порто, Борусия Дортмунд, Шериф Тираспол.

Отпадат: Брюж, Милан, Бешикташ, Шахтьор Донецк.