Дългоочакваният двубой между Манчестър Юнайтед и Милан завърши 1:1. В първа среща от осминафиналите в турнира в Манчестър домакините поведоха с много хубаво изпълнение на Амад Диало в 50-та минута, който с гръб към вратата успя да играе с глава и да прехвърли Донарума. Във втората минута от добавеното време Милан успя да стигне до равенството, след като Симон Кяер засече с глава центриране от корнер на Раде Крунич.

Арсенал победи като гост Олимпиакос с 3:1 и с единия крак вече е на четвъртфиналите в турнира. Мартин Йодегор откри в 34-та минута, а в 58-та минута Ел Араби изравни. Габриел в 79-та минута направи 2:1, а Елнени в 85-та оформи крайното 3:1.

Друг от фаворитите в турнира Тотнъм също си осигури добър аванс преди реваншите с успех с 2:0 у дома над Димано Загреб. Хари Кейн вкара и двата гола в 25-та и 70-та минути.

Рома победи с 3:0 Шахтьор Донецк. В 23-та минута Пелегрини реализира, а в 73-та Ел Шарауи удвои. В 77-та минута Манчини оформи крайното 3:0.