Марица победи Загорец с 1:0 в дербито на Югоизточната Трета лига. Срещата се игра на стадион "Марица" в Пловдив и беше отложена от 11-ия кръг в първенството.

В 5-та минута хубав удар на Даниел Спасов беше уловен от вратаря на гостите Иван Стоянов.

Единственият гол падна в 52-та минута, когато Олджай Алиев проби и подаде към Александър Праматаров, който отблизо успя да реализира на опразнеата врата за 1:0.

В 39-та минута гол на Георги Георгиев от Загорец беше отложен заради засада.

В 72-та минута опасен изстрел на Иван Стоянов беше избит от Илия Николов.

С успеха Марица събра 42 точки и е на второто място, като успя да изпревари именно Загорец, който е трети с 41.

В събота от 14:00ч. Марица приема Хасково в среща от 19-ия кръг в първенството.

Марица: Илия Николов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Христо Янчев, Мартин Анастасов, Димитър Юруков, Александър Праматаров, Олджай Алиев, Георги Георгиев

Загорец: Иван Стоянов, Александър Хардалов, Георги Георгиев, Иван Стоянов, Явор Тенев, Пламен Иванов, Милен Митев, Николай Янков, Коста Янев, Добромир Димитров, Ивелин Иванов