Марица победи у дома Спортист Своге с 2:0 в мач от 20-ия междинен кръг на Втора лига.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Мартин Газиев с хубаво изпълнение от фаул откри резултата.

В 59-та минута голмайсторът на маричани Мариян Тонев беше изведен чудесно от Валери Домовчийски и Тонев не сгреши за крайното 2:0.

С успеха Марица събра 33 точки и е на 7-о място, а Спортист е 10-и с 28 точки.

В следващия кръг Марица гостува на Монтана в неделя.

Марица: Илия Николов, Александър Праматаров, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Мариян Тонев, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Станислав Маламов, Георги Иванов, Илиян Йорданов

Спортист Своге: Стефано Кунчев, Галин Ташев, Борислав Христов, Богомил Богомилов, Владимир Сиромахов, Ивайло Михайлов, Илия Русинов, Мартин Сандов, Кирил Янакиев, Деян Христов, Дуде Ндонгала