Марица и Спартак отпаднаха от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Спартак отпадна при гостуването си на Сокол Марково след поражение с 3:4, а Марица беше елиминирана от Борислав Първомай с 2:3 у дома.

В Марково Спартак поведе с 3:1 след попадения на Георги Йотовски, Филип Колев и Любомир Цеков през първото полувреме. През втората част домакините вкараха три поредни попадения и постигнаха пълен обрат и продължиха напред в турнира.

Марица загуби от Борислав Първомай с 2:3, след като Иван Мицев изравни от дузпа в 26-та минута, Александър Праматаров изравни отново за 2:2 в 71-та минута, но след това гостите получиха дузпа в последните секунди на добавеното време и отстраниха маричани.

За Марица и Спартак предстои дербито между двата тима. То ще се играе в събота от 16:00ч. на стадион "Тодор Диев". Маричани ще бъдат без няколко от основните си играчи, които все още са под карантина, заради положителни тестове за коронавирус.