Манчестър Сити срази гостуващия Арсенал с 3:0 във втория мач за вечерта от подновяването на Премиър лийг. Двубоят бе отложен от 28-я кръг. Гражданите бяха далеч оп-добрият тим и напълно заслужено триумфираха, а топчиите почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко след червен картон на Давид Луис. Домакините играха в типичния си стил с много бързо движение на топката и не оставиха шансове на съперника. Сити откри малко преди почивката, когато Давид Луис не се намеси добре при едно центриране и топката попадна у Стърлинг, който стреля точно в далечния ъгъл.

В 50-тата минута мачът на практика приключи. Давид Луис направи втора решаваща грешка и повали откъсналия се Риад Марез в пеланта. Реферът отсъди дузпа и изгони бразилеца. Кевин де Бройне бе точен от бялата точка за 2:0. Класиката оформи Фил Фодън в добавеното време. Той се разписа с добавка, след като топката се отби в гредата след удар на Агуеро. Това бе седма поредна победа на Сити над Арсенал във всички турнири и първа загуба загуба при гостуване на топчиите от ноември насам. Към края на срещата тежка контузия получи Ерик Гарсия от домакините, който се сблъска с Едерсон и бе изнесен на носилка. Така Сити отложи купона на Ливърпул, който ще трябва да почака, за да вдигне титлата.