Гонитбата за титлата ва Англия продължава с пълна сила. След като миналата вечер Ливърпул разби с 5:0 Хъдърсфийлд и излезе пред Манчестър Сити, днес "гражданите" си върнаха лидерството с 1 точка пред червените два кръга преди края. Отборът на Пеп Гуардиола постигна трудна, но ценна победа с 1:0 при гостуването на организирания отбор на Бърнли, който се бранеше отлично, особено преди почивката.

Единственото попадение в мача бе дело на Серхио Агуеро в 63-ата минута. Той получи топката в наказателното поле, успя по някакъв начин да я задържи и да отправи изстрел. Хийтън отклони кълбото, а Лоутън я изби, но технологията на голлинията показа, че тя а преминала линиятас по-малко от 3 сантиметра. До края на шампионата Ливълпул гостува на Нюкасъл и посреща Кардиф, а Манчестър Сити приема Лестър и гостува на Брайтън.