Манчестър Сити записа убедителна победа като гост на Челси с 3:1 в Лондон.

Двубоят се считаше за дербито на кръга, но Сити реши срещата още през първата част с три гола до 34-та минута.

В 18-та минута Сити откри чрез Илкай Гюндоган. Немският национал пое топката със страхотен финт си отвори място за изстрел и от границата на пеналта реализира за 0:1.

Две минути по-късно Де Бройне подаде към Фил Фодън в наказателното поле и той направи 0:2.

В 34-та минута Сити решиха двубоя в своя полза с трети гол. Стърлинг стреля, топката срещна гредата, но отиде право при Кевин Де Бройне, който направи резултата класически.

Челси все пак стигна до почетно попадение в последните секунди, когато Кай Хаверц намери в наказателното поле с хубав пас Хъдсън-Одой и той оформи крайното 1:3.

С успеха Сити събра 29 точки и вече е пети, а Челси е осми с 26.