Лудогорец взе надежден аванс в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. В дебюта на новия старши треньор Димитър Димитров-Херо орлите пропуснаха да разгромят литовския Судува, но все пак го победиха с 2:0 в първия мач в Разград. Гостите от Литва така и не успяха да застрашат вратата на българския шампион през целия двубой, залагайки изцяло на защита, единоборства и лежане на терена, като тактиката им издържа цял час. В 61-та минута Козмин Моци откри резултата с красив плонж и удар с глава след центриране отдясно, а в 76-ата минута Върджил Мисиджан вкара втори гол със свиреп шут с левачката сле меле пред вратата на Судува. До края на срещата Лудогорец пропиля още няколко положения, а на два пъти и гредите спасиха гостите.

В този мач Херо не можеше да използва плеймейкърът Марселиньо, което си пролича при изграждането на атаките. Дяков, Лукас Саша и Анисе опитаха да компенсират неговата липса с много желание и старание, но технически са далеч от нивото на своя съотборник.