Лудогорец победи с 3:1 Спортист Своге в отложена среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Това беше и първият официален мач в българския футбол за 2021-а година. Двубоят трябваше да се играе в Своге, но се проведе в Разград, след договорка между двата тима.

В 17-та минута топката достигна до Текпетей, който с хубав удар от воле откри резултата.

В 48-та минута гостите от Своге изненадващо изравниха резултата. Айкут Рамадан центрира от фаул, а Деян Христов засече с глава центрирането и изравни.

В 57-та минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Кешеру изведе Текпетей, който вкара втори си гол в мача.

В 60-та минута шампионите решиха мача в своя полза. Десподов стреля, Кунчев отрази удара му, но при добавката Кешеру не сбърка и оформи крайното 3:1.

На осминафиналите Лудогорец ще гостува на Царско село за Купата. Двубоят е на 3 март от 15:00ч.